| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut.
Cu permis de A1 se pot conduce doar motociclete sau și mopede/scutere?
Cu permis de AM se pot conduce si motociclete sau doar mopede/scutere?
Școala moto de A1 se poate da și pe timpul sezonului de iarna? Adică de la decembrie până după februarie când se mai încălzește puțin.

Și ce motociclete recomandați? Care prince range-ul la motociclete, adică cea mai ieftină și cea mai scumpă

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da cu A1 poți conduce și scutere și moto și mopede până în 125.

Nu știu când se deschide sezonul în școlile de șoferi pentru moto. Da și tu niste telefoane la școlile de șoferi.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu A1 conduci tot ce are până în 125cmc
Cu Am conduci tot ce are până în 50cmc.

Nu, iarna nu se face școală moto

| Lucaaragiale23 explică (pentru suntserios):

Si dacă am A1 pot conduce și scutere sau mopede de până în 125cc?
Și când începe "sezonul" in care se deschide școala moto? In ce luna?
Cât durează tot procesul cu școala până am fizic carnetul?

| suntserios a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Da cu A1 poți conduce și scutere și moto și mopede până în 125.

Nu știu când se deschide sezonul în școlile de șoferi pentru moto. Da și tu niste telefoane la școlile de șoferi.