| Prigat10 a întrebat:

Cum adaug in powepoint o melodie ...mp3? Ca dau sa bage, da imi da o eroare, ceva cu formatul ca nu e bun? trebuie sa ii fac al format? Mersi

1 răspuns:
| KarmaPolice a răspuns:

Dai sus la insert>Movies and sounds>sound from file, o sa-ti apara o fereastra de unde o sa trebuiasca sa-ti alegi o melodie. Vezi jos ( in acea fereastra ) ca ai "files of type", daca ai melodia mp3 selectezi acolo mp3 audio, daca este alt format ( si nu-i gasesti extensia printre alea ) pune "all files"