| zack33 a întrebat:

Nu pot deschide mesajele de pe yahoo.mail. Trebuie sa astept si sa dau pe deschidere in format simplu,apoi le pot deschide. Si nici nu pot seta sa renunt la varianta noua de mail lasand formatul vechi. Poate stie cineva ce are calc meu, cred. Mersi.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Aici iti arata cum sa iti configurezi interfata Yahoo mail in stil Basic.
https://www.lifewire.com/switch-to-simple-html-yahoo-1174452

Si eu o folosesc si nu trebuie sa schimb setarile de fiecare data.

| zack33 explică (pentru dannyel86):

Multumesc frumos. Sper sa mearga, totusi inclin sa cred ca Java are ceva sau vreun virus pentru ca in formatul nou care se deschide nu-mi da voie sa fac nici o actiune pana nu apare mesajul"dureaza prea mult, incarcati in format simplu", deci nu pot intra in setari. Mersi inca odata.

| dannyel86 a răspuns (pentru zack33):

Daca sistemul e ingreunat de virusi, e normal sa proceseze informatia mai greu.
Ce browser folosesti ca sa accesezi mailul?
Ai adblocker, care sa te scape de reclame (uBlock Origin e cel mai bun).
Sunt o serie de factori care ne fac dificila operarea pe pc.

| zack33 explică (pentru dannyel86):

Google Chrome, mersi. Duminica placuta.

| dannyel86 a răspuns (pentru zack33):

Treci temporar pe Mozilla sau Opera. Chrome e ingreunat de actualizarile pe care si le face.
Eu aveam un pc slab care se bloca complet in momentul in care Chrome isi facea update.
De atunci nu l-am mai folosit. Nu uita de Adblocker.
Faptul ca ai 2 browsere nu te incurca la nimic.

| zack33 explică (pentru dannyel86):

Multumesc!