| CosminBone a întrebat:

Cum as putea sa imi fac prieteni noi? Adica eu am prieteni dar am crescut si ei nu prea mai au chef sa iasa pe afara stand numai in casa uitandu-se la seriale, jucanduse pe PC, stat pe Facebook din astea. Ideea e ca la mine in cartier sunt copii care stau in grup, dar sunt putini mai mici cred. Cum as putea sa ma imprietenesc cu ei sau sa intru in vorba cu ei? Eu sunt o persoana sociabila si imi place sa stau pe afara si sa ma distrez, dar din pacate nu mai am cu cine. Am 16 ani.

2 răspunsuri:
| Petru1123 a răspuns:

Du-te in centrul orasului pe la ora 19:00 si baga-te in seama cu persoane noi, baieti, fete in special, mai ales daca vrei sa iti faci si vreo prietena mai speciala daca stii ce zicwinking. De obicei, cam toti ies pe la ora aia afara, mai ales vara, mergi la o terasa, ceva si daca vezi un grup care te atrage, mergi si te imprietenesti cu ei.

| Maraaa_1081 a răspuns:

Încearcă sa ii scoți la un suc/la film... De exemplu, la pizza hut cel care pune mana primul pe telefon plătește masa. Cat despre prieteni noi...e cam greu sa iti faci de unul singur... Mult succes! happy