| numesiprenume0 a întrebat:

Cum ii spun ca un prieten o place? Cat mai pe ocolite(nu direct) dar sa nu para ca ma dau la ea... pe retele de socializare, funda pentru cea mai buna idee!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa o intrebi pe ea de cine ii place, ea cel mai probabil o sa spuna ca de nimeni, apoi, arunci bomba, ii spui ceva gen "De X ce parere ai, ca ii place de tine" apoi inainte sa-ti raspunda ii spui repede ceva gen "Mda, probabil nu trebuia sa-ti spun asta" si cam asta e toata treaba.

| ImSnow a răspuns:

Pai ar trebui sa fi cat mai direct si sincer, ii zici ca prietenul tau o place si dupa nu o sa creada ca te dai la ea.