| Dairou a întrebat:

Salut, cum pot conecta un microfon la boxe, specific, fara calculator, incat sa pot sa vorbesc si sa se auda, [daca trebuie neaparat cu un laptop (calculator) specificati aici] Multumesc foarte mult, astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ce tip de boxe active ai? Dacă are intrare jack de microfon e simplu, dacă nu, trebuie să intercalezi un preamplificator care să ridice semnalul microfonului la un nivel la care poate fi folosit de către ampliful folosit.