| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Cum sa ma comport si ce atitudine sa am, cand un baiat imi spune ca ma considera cea mai buna amica a lui? Oare spune adevarul sau vrea sa ascunda altceva? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
45 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Presupun ca e adevarat, ce sa faci? ce face orice amica buna, il ajuti, il asculti, si ii dai un sfat bun cand este cazul.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Ycu):

Eu sunt cam in ceata de un timp, ca nu prea stiu ce sa inteleg. El este cam timid de fel, nu prea lasa deloc sa se vada ceea ce simte. Suntem amici foarte buni, ne intelegem perfect din orice punct de vedere, insa nu pot sa inteleg ce se petrece in mintea sau in sufletul unui baiat cand face afirmatia ca te considera cea mai buna amica a lui? imi este foarte greu sa inteleg baietii...

| KnowEverything a răspuns:

Love story O.o

| PangeeaRogvaiv explică (pentru KnowEverything):

Stai ca nu prea am inteles foarte bine ce ai vrut sa spui sau la ce te-ai referit mai exact. Spune-mi mai detaliat ca sunt putin mai grea de cap azi si inteleg putin mai greu anumite lucruri.

| KnowEverything a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Ce am vrut sa spun? Tu te uiti la ce ai scris? Da copy/paste la fiecare lucru spus de tine (ma refer la pasajele care sunt intr-un mod mai detaliat) si pune-le in Word. Citeste. si intelege ce am vrut sa spun prin "love story". Crezi ca mai era asa multa discutie daca nu va placeati reciproc? dupa atat amar de timp?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru KnowEverything):

Sa stii ca ai foarte mare prin ceea ce spui. Dar stii cum este cand suntem cu adevarat indragostiti- nu intelegem nimic din ceea ce ni se spune si totul e confuz in jurul nostru. Intotdeauna pentru o persoana indragostita va fi cel mai greu sa-si dea seama daca persoana pe care o iubeste nutreste acelasi sentimente, pentru nimeni nu va fi mai complicat sa-si dea seama decat pentru cel in cauza. Imi cer scuze pentru faptul ca am inteles mai greu ceea ce mi-ai spus ieri si iti multumesc pentru comment.

| KnowEverything a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Si daca e asa de "greu", de ce nu il intrebi direct? telefon. sau alte chesii?
Atunci vei afla asa zisul adevar.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru KnowEverything):

Vezi tu cum este si viata asta? dupa ce am facut-o o data cu ani in urma si am fost profund dezamagita la vremea respectiva, acum dupa atatia ani, nu mai am curajul necesar sa fac asta, simt ca nu mai pot. De cate ori vreau sa o fac, ceva parca ma opreste si intotdeauna aman momentul. Mi-a spus niste lucruri incredibile dupa 4 ani de zile cand nu am vorbit deloc si nu am stiut nimic unul de celalalt...el stie ca-l plac, asta daca vrea sa-si mai aminteasca vorbele mele.

| KnowEverything a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Fa-o cat mai repede pentru ca altfel vei pierde cu adevarat. deci cam asa inteleg :vrei sa ii spui dar nu poti. Incearca sa incepi o discutie despre vremurile vechi si termina cu intrebarea asta... neagh, esti fata desteapta, gasesti tu vreo tactica big grinbig grinbig grin

Pun si eu o intrebare (iti voi explica dupa de ce am pus intrebarea) : daca o fata care vorbeste cu tine (tu esti "baiat") tot face apropo'uri de genul :"ce iti mai face prietena" desi stie prea bine ca tu n`ai nici o treaba cu astfel de chestii si in timp ce intreaba, mai are si un ton mai neobisnuit (teooooretic vorbind), ce ai crede tu (in ipostaza acelui baiat) despre acea fata?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru KnowEverything):

Lucrurile astea nu m-a intrebat face to face ca nu am avut cum, ci pe mess intr-o discutie aparent normala, nu a fost nimic planificat dinainte, totul a decurs de la sine. Nu m-a intrebat de prieten sau viata mea amoroasa, ci mi-a spus doar ca avem mai multe de vorbit, suntem pe aceeasi lungime de unda, sa visez frumos si ce vizez sa strang in brate, iar daca il visez pe el sa fac ce-mi spune inima. Asta cu sa fac ce-mi spune inima m-a dat peste cap de-a dreptul.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru KnowEverything):

Si da, l-am intrebat si eu o singura data daca are prietena, am facut-o subtil ce-i drept. Mi-a zis ca-i single ca nu-i permite timpul. Nu stiu ce a crezut despre intrebarea mea, important este ca mi-a satisfacut placerea si curiozitatea si mi-a raspuns. Intrebarea mea a venit dupa ce cu alta ocazie imi spusese el singur cu cateva luni in urma intr-o discutie pe facebook cand eu l-am intrebat ce face, el mi-a zis "casa, servici si nimic in viata personala".M-a mirat gestul lui de a-mi spune asta fara sa-l intreb.

| KnowEverything a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Si atunci... ce`i cu frica asta de a'i spune sau vrei sa ii o spui in fata? ce ai avea de pierdut, nu prea stiu. in fine laughing mi-a parut binewinking bafta in "love story" laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Woman2Womanro a răspuns:

Depinde ce astepti tu de la el. Daca vrei o relatie si iti spune asta, inseamna ca nu e interesat.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Woman2Womanro):

I-am spus asta in urma cu 7 ani, atunci nu m-a luat in seama, mai ales ca a plecat si din tara la 2 zile dupa marturisirea mea, dar nu din cauza mea a plecat, ci pentru ca locuia cu familia de ani de zile in strainatate.
Acum insa, lucrurile s-au cam schimbat si odata cu ele si el ca persoana. Parca ma vede altfel si discutiile dintre noi sunt altfel. Pe undeva ntr-o farama de suflet simt ca ar fi ceva, dar nu mai pot sa fac eu primul pas, indiferent ce m-ar costa asta.

| fastXandXcurious a răspuns:

Cam asa am fost si eu, ca prietenu tau, mai timid. Daca seamana cu mine sigur te place

| PangeeaRogvaiv explică (pentru fastXandXcurious):

Pai tu cum te manifesti in cazuri din astea?