| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, cum se face admiterea la facultate, cu media claselor 9-12? sau cu bacul?

4 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Depinde de facultate.la unele facultati se face media claselor 9-12 + bacul, la altele doar media de la bac, la unele nu conteaza nimic media de la clasa nimic bacul dai examen pentru a intra...

| Cherry56 a răspuns:

Fiecare facultate are alt sistem de admitere, pentru al afla acceseaza site-ul facultatii la care dorestiwinking in general bacul este mai apreciat decat media 9-12 dar nu e o regula stricta

| julka a răspuns:

Depinde de facultate: la unele facultatti se face media anilor de liceu si media de la bac; altele iti cer media de la bac si media notelor obţinute pe parcursul anilor de liceu doar la unele materii; sau le poate cere pe toate trei deodata; se mai face media intre nota obtinuta la bac si nota obtinuta la o singura materie de bac. Depinde ce facultate alegi.

| cherrybomb a răspuns:

Cu bacu