| croissant a întrebat:

Cum se calculeaza media pentru intrarea la facultate? Se ia in cosnsiderare doar media claselor a 9-a pana a in a12-a? Multumesc

3 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Fiecare facultate are calculul ei, la unele trebuie doar media de la bac, la altele si media de pe toti anii de mate, la altele de pe info, intra pe site-ul facultatii si vezi acolo happy.

| FlyingFox a răspuns:

De la anul se vrea introdus examenul de admitere la facultate. Media prin urmare nu va conta, ci doar media de la bac, in functie de facultate

| diavolitadulce a răspuns:

Stiu de la o verisoara ca se face media dintre cei 4 ani cu nota de la bac. Acum depinde si de facultate. Sper sa intri unde doresti! Bafta!