| ArilAll4Tech a întrebat:

Pentru admiterea la facultate conteaza si media claselor 9-12? Multumesc anticipatbig grin

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La unele facultati, mai ales cele particulare, poate conta. Fiecare facultate are propriile conditii de admitere asa ca trebuie sa te uiti pe site-ul oficial, in fiecare an se afiseaza regulamentul de admitere.

| neutrino a răspuns:

Facultatile bune au propriul examen de admitere.

| sayWhaaat a răspuns:

Nu te ajuta la nimic media claselor 9-12, pentru ca nu demonstreaza nimic.

| tzus a răspuns:

Da doar in cazul in care cineva are aceeasi nota de la bac ca a ta. Altfel nu.

| andy6642 a răspuns:

Depinde de criteriile de admitere ale facultatii. Unele iau in cosiderare media de la bac, altele au un examen de admitere mai mult sau mai ptin riguros, iar altele cosidera anumite proportii din media de la bac si nota de admitere. Majorotatea facultatilor au un site pe care isi posteaza criteriile de admitere, dar ele se pot schimba pana in vara viitoare.