| SPYRYT a întrebat:

Daca comand de pe siteul Alibaba ceva produse, platesc taxa de vama? sau cat platesc transportul? (site-ul e din china si de acolo vin produsele, cred)

1 răspuns:
| Fain23 a răspuns:

Salut. Alibaba nu stiu, dar stiu de Aliexpress, ce e practic la fel ca Alibaba și tot ala e creatorul. Pe Aliexpress platesti doar produsul ȘI DACĂ in descrierea produsului este scris "free shipping" atunci da, plătești numai produsul. Dar dacă e scris tot acolo 1 $, sau 2$ sau cit o fi acolo atunci platesti si dolarii aia. In rest nimic. Dar iti mai spun inca odată, asta e de pe Aliexpress nu de pe Alibaba si ar fi mai bine sa iti comanzi de acolo, pentru ca de pe Alibaba sunt chestii in cantități mari, gen pentru bussinesmani, și plus ca pe Aliexpress găsești lucruri mai drăguțe. happy sper ca te-am ajutat