| ClaudiuBrasov a întrebat:

Daca comand din China 10 produse identice, ce se v-a intampla la vama?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am comandat dar stiu un pic legea.
Depinde de felul produselor si de faptul daca le aduci pe persoana fizica sau pe o firma.
De ex. nu-ti confisca 10 pachete de tigari pe persoana fizica.
Pe firma nu-ti confisca nimic, daca le aduci legal.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimic deosebit, doar ca o sa trebuiasca sa platesti taxa vamala.

| ClaudiuBrasov explică (pentru Ioandelasal):

Ai comandat tu mai multe produse de acelasi fel? Eu stiu de taxare daca valoarea depaseste 20 de dolari, dar daca ai mai multe produse la fel am auzit ca ti le confisca.

| ClaudiuBrasov explică (pentru Ioandelasal):

Pe persoana fizica, si sunt 10 stick-uri de memorie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ClaudiuBrasov):

Nu stiu exact, dar nu cred ca le vor confisca. Cel mai bine este sa intrebi la vama.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ClaudiuBrasov):

N-am comandat dar stiu un pic legea.
Depinde de felul produselor si de faptul daca le aduci pe persoana fizica sau pe o firma.
De ex. nu-ti confisca 10 pachete de tigari pe persoana fizica.
Pe firma nu-ti confisca nimic, daca le aduci legal.

| FantaZEW a răspuns:

Un ninja alb iti va aduce sushi inloc de pizzawinking si in aceea cutie de sushi vei gasi katana unui japonez care locuieste in china laughing -.-" dar de fapt el s-a nascut in Romania si apus acceasta intrebare fara sens pe TPU happy

| ClaudiuBrasov explică (pentru FantaZEW):

Cum zici tu, dar eu o sa fiu unul dintre cei de la care cumperi produse din China pe care eu le cumpar cu 10 lei si ti le vand tie cu 100 de lei.

| vladiku a răspuns:

Vei plati tva-ul

| ClaudiuBrasov explică (pentru vladiku):

Eu stiu ca se confisca.Ai comandat tu mai multe produse de acelasi fel?