| Andrei75390 a întrebat:

Salut! Dacă îmi fac o poză intr-o oglindă cu camera din spate a telefonului, poza aia o să imi arate cum mă văd ceilalți in realitate? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cred ca am inteles la ce te referi, nu iti arata unghiul corect nici prin oglina dar exista online aplicatii gen "real mirror / true mirror" care inverseaza imaginea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Fotografiile iti arata o imagine a ta mai aproape de realitate daca sunt facute profesional, insa si aici depinde de o groaza de setari.Tie ti se pare ciudat pentru ca in oglinda mereu vezi aceeasi versiune cu tine inversata/reflectata, probabil si dintr-o anumita parte care iti place mai mult.Gandeste-te totusi ca tu esti o fiinta 3D, iar toate mijloacele astea de captare a imaginii sunt 2D, deci tot nu te vor surprinde 100% niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu oglinda și telefonul sau bani din buzunar arată într-adevăr cu Adevărat cine ești cu Adevărat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt curios cum te vezi tu fără oglindă și telefon doar tu cu tine însuți atunci ai să vezi ce calități frumsoae și bune ai în oglindă îți vezi numai reflecția nu si Adevăru din interioul tău oglinda și telefonul nu-ți va spune Niciodată despre tine cu Adevărat cine ești cu cum arăți cu Adevărat ce este in interioul nostru se află la exterior totul.

| Cosmin3412 a răspuns:

Dacă te referi doar la aspect fizic e posibil sa fie asa cum crezi.
În schimb multe persoane te vad diferit. De ex:părinții te vad frumoasă oricum ai fii, prietenii te vad de treabă, străini dupa preferințe, unu te vede bună, altul nu. Iar tu in oglinda o sa te vezi pe tine si iti dai singură cu părerea despre ceea ce știi deja.