| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, daca merg la profilul filologie, dupa ce dau bacul si il iau, daca vreau sa intru la o facultate (mai precis academia de politie), cum se face media cls. 9-12? sau cum?

1 răspuns:
| Choco a răspuns:

La academia de politie nu se ia in considerare nici media da la bac nici cea din 9-12... acolo trebuie sa sustii cateva probe pentru a intra: proba scrisa: istorie, romana si o limba straina si proba fizica :)
http://www.academiadepolitie.ro/Facdepol/admitere/admitere.html uite`te pe site-ul asta ca sa iti faci o parere :)