| adi200224 a întrebat:

Salut.Daca nu m-am prezentat la un partial din niste motive personale ce se poate intampla?

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Se oprește mișcarea de rotație a Pământului...iar dacă nu te prezinți nici la examen, se oprește și mișcarea de revoluție.

Depinde, există 3 cazuri posibile:
1. Nimic, doar că primești 0p (sau 1p) la acest parțial și se va calcula astfel nota finală.
2. Vei avea restanță la disciplina respectivă.
3. Vei avea refacere la disciplina respectivă. (Deși, dacă ești în regulă cu tot în rest, nu ar trebui să fie cazul).

| Endita4689 a răspuns:

La facultatea pe care am
urmat-o, cine nu promova parțialul primea la examen și întrebări pentru materia de la parțial.