| Nistor_Alex_2000 a întrebat:

Daca sunt corigent pe primul semestru cu 4 la o materie si pe al doilea raman din nou cu 4 la aceeasi materie ce se intampla? Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ramai corigent si va trebui sa sustii un examen de corigenta la respectiva materie. La examen va trebui sa obtii cel putin 5, altfel vei ramane repetent. Nota examenului de corigenta va constitui media anuala la respectiva materie.

| Nistor_Alex_2000 explică (pentru Ioandelasal):

Regula aceasta se aplica si pentru clasa a 11-a deoarece nu este invatamant obligatoriu?

| Nistor_Alex_2000 explică (pentru Ioandelasal):

Se aplica si pentru clasa a 11-a?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nistor_Alex_2000):

Regula este pentru toate clasele, incepand cu clasa a V-a si terminand cu clasele scolii postliceale.

| Adyy5 a răspuns:

Trebuie sa dai examen un toamnă si sa iei minim un 5.
Daca nu treci examenul rămâi repetent.
Sau poate te va trece din mila, depinde de profesor.