| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni imi place de o colega de clasa. Eram destul de apropiati, radeam, ieseam in oras, ne zambeam mereu, ne imbratisam des. De multe ori imi demonstra prin niste semne si actiuni ale ei ca ii place de mine. Se rusina mereu cand ma uitam in ochii ei, etc. Acum cateva zile am decis sa fac primul pas, sa ii zic ce simt pentru ea. I-am scris totul sincer si intr-un mod foarte frumos. Ea mi-a raspuns ca nu s-a asteptat la asta, ca apreciaza ca am avut curajul sa ii zic si ca nu putem fi mai mult decat prieteni, practic m-a refuzat. Chiar nu am inteles de ce m-a refuzat, m-am comportat exemplar cu ea, a zis de multe ori ca are incredere in mine, am discutat subiecte personale de ale ei, am ajutat-o si am sfatuit-o, i-am readus zambetul pe buze cand era trista. Fizicul meu e ok, fac sala, sunt bine facut, multe fete zic ca sunt dragut. Cum ar trebui sa procedez in cazul asta? Cum sa fac sa se razgandeasca? Ar trebui sa o ignor total? Va rog frumos seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Las-o un timp, poate o să te caute.
Tu nu ai ce să mai faci, primul pas l-ai făcut, i-ai zis ce simți pentru ea, mai mult de atât nu poți face. Nu ai cum să o obligi sau să îi impui să te placă.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat