| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!

Îmi place de un băiat din clasa mea de un an şi ceva. Încă nu au plecat sentimentele şi nu sunt sigură cât va mai dura.
Anul trecut (şcolar) mă înțelegeam foarte bine cu el. Râdeam, zâmbeam şi uneori mă uitam la el, apoi îşi întorcea şi el privirea spre mine, iar eu mă uitam repede în altă parte. Dar oricum observase de multe ori că mă uitam la el. Anul acesta am încercat să mă distanțez de el, să îl ignor, dar tot îl observ uneori că mă priveşte
Ieşeam într-o zi de la ore, săptămâna asta, şi l-am văzut în curte, jucând cu alți băieți fotbal. Până să ajung la poarta şcolii, nu m-a privit, dar m-am întors să văd ce face şi atunci se uita la mine. Nu l-am salutat şi mi-am continuat drumul.
Am o colegă de clasă cu care mai vorbeşte şi au început să se îmbrățişeze. Şi eu nici nu am curajul să îl ating,, din întâmplare" sau să îi dau semnale.
Mai este o fată din altă clasă care mereu vine la noi în clasă şi se îmbrățişează. Din nou, îi privesc şi îmi vine să țip. Atât de mult mi-ar plăcea o îmbrățişare de la el...
Uneori îmi dau seama că nu mai avem pe ce subiecte discuta. Amândoi cântăm la un instrument şi ne place acelaşi gen de muzică şi mereu discutam despre asta. Uneori ascultăm la căşti o piesă şi îmi dau seama că suntem atât de apropiați, încât îi simt respirația şi mi-ar veni pe bune să-l sărut. (Vise, nu mă băgați în seamă)
Dar nu-mi mai găsesc alte subiecte. Nu sunt amuzantă, nici nu arăt bine, sunt mai plinuță, dar un avantaj, ochii verzi, care e singurul lucru pe care îl ador la mine.
Ce să fac? Oare mă place? Să îl ignor în continuare? Să-l uit? Sunt nedumerită.
Mulțumesc pentru timpul acordat!

2 răspunsuri:
| Sadgrl a răspuns:

Crede-ma am trecut printr-o situatie asemanatoare.Eu spun ca ar trebui sa ii spui unei prietene sa il intrebe daca te place. Daca spune,, da" vei fi fericita daca spune,, nu" incearca sa il faci sa vada doar partile bune...nu cred ca te-am ajutat prea mult dar totusi e un sfat

| anonim_4396 explică (pentru Sadgrl):

Prietenă mai apropiată şi în care să am încredere, nu am în clasă... dar în schimb am un coleg cu care mă înțeleg foarte bine şi care e coleg de bancă cu el. Şi sunt foarte buni prieteni. Deci pot încerca asta.
Mulțumesc oricum! Şi ceva cu îmbrățişarea, nu ai idee ce aş putea face?