| Numedeutilizator1234 a întrebat:

Salut! De câteva luni primesc numai vesti proaste și ma simt demoralizat,nu am cu cine vorbi, părinții nu ma înțeleg și nici nu vor sa ma duc la psiholog. Tot timpul ma simt singur, uitat de lume și neînțeles de nimeni. Va rog dați-mi și mie câteva sfaturi va rog.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la biserica si discuta cu preotul, acolo oricum nu te costa nimic, doar rabdare si multa, foarte multa ascultare!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună,cu toții avem momente de genul,încearcă sa te bucuri de aceasta " singurătate ",poți sa lucrezi la relația cu tine.
Dacă totuși nu ai cu cine vorbi,ai putea să încerci aplicația : " I'm Fine:psihoterapie ",nu știu dacă o sa și ajute,pe mine una m-a făcut sa ma simt relativ bine.
Încearcă sa ieși din aceasta bula,asculta muzica,practica un sport,învață o limba noua, asculta muzica, lucrează doar pentru tine., scrie într un jurnal
Cu toții avem perioade mai proaste și încercări, nimeni nu are o viata fericita chiar dacă pare.
Încearcă sa ieși din aceasta stare, ca să nu se agraveze în cele din urma în depresie sau alte lucruri grave.