| mirabela26craiova a întrebat:

Salut.De ce mi s`au facut unghiile de la maini galbene? Ma spal pe maini in fiecare zi nu`mi trece. mi-a zis cineva ca e din cauza lipsei de calciu.Eu nu stiu ce sa cred. spuneti-mi cum sa fac sa isi revina la normal. Dau funda + vot la cel mai complet raspuns si vot la restul

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie fumezi, fie folosesti excesiv oja si lacul de unghii. Pentru sanatatea unghiilor, este bine ca pentru fiecare zi in care ai oja pe unghii, sa ai 3 zile in urmatoarele doua saptamani fara oja pe unghii. Daca nu respecti regula, unghiile se coloreaza in galben, din cauza degradarii keratinei.