| 1Anonimu1 a întrebat:

De ce nu poti trimite cerere de prietenie sau sa le dai follow unor persoane pe Facebook? Stiti unde sunt butoanele adauga, urmareste si mesaj? Unele persoane au doar butonul mesaj... De ce?

Răspuns Câştigător
| Lovius a răspuns:

Heii, iti explic eu de ce nu poti sa dai nici cerere de prietenie si nici follow.
In primul rand persoana respectiva isi poate seta contul de facebook ( de la setari ) si sa de-a sa nu mai poata primii cereri de prietenie ( sa nu ii mai apara acel buton de ( cerere de prietenie) atunci cand intri la el/ea pe pagina )iar in al 2-lea rand, unele persoane care ajung la un numar prea mare de cereri de prietenie si care nu sunt confirmate sau ignorate, doar le lasi acolo in aceea casuta ..automat facebook-ul face in asa fel incat sa nu iti mai apara pe pagina principala acel buton de (cerere de prietenie) si nici follow...doar casuta cu mesaj ...deci ori una ori alta, desi eu cred ca si-a setat el/ea facebook-ul ca sa nu mai primeasca cereri de prieteniewinking