| BroSafarii a întrebat:

Salut, de ceva vreme imi suna bassul de la subwoofer, este Deluxe, model: S-5102

http://s1emagst.akamaized.net/......0_bkvs.jpg

Are bassul dedesubt pe Subwoofer.
Suntetul la boxe mi se aude.

Bassul nu merge, decat ca face un zgomot ceva gen: Bwwwm(face asa 2 secunde maxim) dupa care se opreste pentru 5 secunde. si reia.

Pot sa-i fac ceva? Este din setari? Precizez ca acesta mergea perfect.

Răspuns Câştigător
| Moƒo a răspuns:

Bro. fie finalele sau statie / sistemul de volum poate fi putin prajit mai ales la bass/ subwoofer. Asemena sisteme gen 2.1, 4.1, 5.1 etc. subwooferul moare premiul din cauza ca:
* melodiile au avut prea mult bass sau fie volumul a fost dat la maxim brusc si i-a ''dezlipit'' acea membrana dintre magneti ce trebuie sa culiseze
* fie e prajit un final.
Singura optiune este sa il duci la un mester. Daca sistemul e mai vechi de 3-4 ani, cumpara-ti altul. Imi pare rau.

| BroSafarii explică (pentru Moƒo):

Mersi, caut pe cineva sa-l faca. Bafta.

1 răspuns: