| Windwalk3r a întrebat:

Salut.
De vreo doua, trei saptamani am niste stari ciudate, parca de depresie si vinovatie fata de prietena mea. Imi vin des ganduri tulburatoare si depresive in minte care ma cam zapacesc. Gandurile si starile mele au devenit asa din cauza ca m-am gandit in unele zile la fosta mea prietena si ma simteam vinovat fata de prietena mea. Credeam ca daca ii spun si discutam impreuna gandurile mele o sa dispara problema, dar nu a fost asa. Gandurile negative au continuat sa vina(nu numai despre fosta) iar starea mea sufleteasca este foarte schimbatoare de pe o zi pe alta. Ma gandesc sa nu fie ceva grav sau un inceput de boala psihica, as aprecia orice sfat.

Mersin

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Daenerys3131 a răspuns:

Nu este nicio boala psihica. I se poate intampla oricui. Daca starea ta continua sa se agraveze, iti recomand in continuare sa discuti cu actuala ta prietena/ sa fii mai deschis cu ea, poate in final vei rezolva problema. Sau sa discuti cu un prieten foarte bun, de incredere. Sau cu parintii tai, de ce nu. Sau chiar cu fosta ta prietena. Poate asa lamuriti lucrurile. Mai intai comunica, si apoi vezi ce se mai intampla. Alegerile iti apartin.

| Windwalk3r explică (pentru Daenerys3131):

Mersi frumos de sfaturi, m-ai mai motivat laughing.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

În subconșitentul tău ai vrea să te întorci la fosta - așa îmi pare mie

| Windwalk3r explică (pentru sierra1):

O iubesc pe prietena mea si stiu sigur ca n-as suporta sa o pierd

| sierra1 a răspuns (pentru Windwalk3r):

Dar cu cealaltă cum rămâne?