| BitKode a întrebat:

Deci sunt clasa a VIII-a iar anul acesta stiti ca trebuie sa dau examenul de admitere la liceu (Vreau la profilul mate-info).Imi este putin teama.Ce sa fac? Eu fac meditatie la mate de anul trecut am facut o pauza in vara iar acum am inceput iar.Am avut medii bune in clasa a V a--9, 92 in a VI a 9, 90 in a VII a 9, 72 (am avut o problema la franceza si mi-a scazut media) si in a VIII -a am note bune 9, 10 si cate un 8 dar mi-am propus sa fac o medie de peste 9, 85 deoarece daca o sa intru la un liceu bun o sa primesc un pc nou si un xbox de la parinti.Ce credeti am sanse?

Răspuns Câştigător
| BernatDaniel1990 a răspuns:

Eu zic ca la mediile alea, daca nu ai emotii prea mari ai sa intri unde iti propui. Succes oricum!