| Nameless a întrebat:

Dimineata pe la 7-7.30 ma duc la jogging si nu stiu cum sa ma descurc cu micul dejun. Azi de exemplu am mancat la 7, chiar inante de a pleca si nu am patit nimic, m-am simtit f bine, urmatoarea masa urmand sa o iau pe la 12... insa eu as vrea cu ocazia joggingului sa slabesc si sa capat putina rezistenta la efort;
Tinand cont ca vreau sa slabesc cand e mai bine sa iau micul dejun: inainte sau dupa jogging? ( cum ma intorc de pe teren pe la 9:30 ma gandesc ca e destul de tarziu pentru micul dejun)

4 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Pai inainte si sa fie mesele regulate! Dupa ora 6 nu mai manci nimic!

| crysty97 a răspuns:

Deci in primul rand joggingul nu e cea mai buna alegere pentru slabit in al doilea rand micul dejun trebuie sa fie cat mai consistent daca vrei sa slabesti nu trebuie sa te neglijezi de ci manca inainte de jogging si apoi ia o gustare pe la 12 -13 iar pe la 15 ia masa de pranz iar cina pe la 18- 19

| immabe a răspuns:

Cu siguranta inainte! Nu trebuie sa faci sport fara sa mananci deoarece faci un efort destul de mare iar organismul tau nu are ce calorii ca consume.

| RazvanRzv a răspuns:

Eu iti recomand sa iei micul dejun la 7 si la jogging mergi la 8 deoarece exista o regula. efort se face dupa 1 ora cel putin dupa ce ai mancat. daca tot vrei sa slabesti trebuie sa ai si un regim echilibrat(nu drastic).