| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de alergat. Dar nu am cand sa alerg, decat dimineata, inante de ora 7, cand nu pot sa mananc. E ok daca alerg la 30 minute dupa ce m-am trezit fara sa iau micul dejun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Da e ok. Multi sportivi/persoane care folosesc jogging -ul sa se mentina in forma sau sa slabeasca aleg s o faca la prima oara a diminetii chiar inainte de micul-dejun. Totusi ar fi bine sa mananci ceva dupa ce termini de alergat si iti faci un dus ca sa ai energie pana la pranz ca sa poti desfasura activitatile cotidiene.