| toxiclove_9019 a întrebat:

Salut din new:*batting eyelashes...deci care stie niste poezii despre scoala sau amuzante cele mai frum primesc fundita:*

3 răspunsuri:
| iiGabytsa a răspuns:

Doua capre si trei iezi,
Fac trei mii de cacarezi.
Doua capre si un tap,
Cate cacareze fac?

Am iesit in gradinuta
Patrunjelu-i pin la puta
Ma, al naibii patrunjel,
Nu pot sa ma p*s de el.

speak engleza
I love you domnisoara
Si sunt very mahnit
Caci when i speak engleza
You razi necontenit.
I know esti englezoaica
But it isn't important
Amorul meu for tine
Is very palpitant.
I can't to sleep azi-noapte
Si-am stat sa learn ceva
From cartea de engleza
Sa-ti tell iubirea mea
Ah, ar fi atat de bine
But you see nu-i chiar asa
Caci eu speak what i can spune,
Dar mai zi si tu ceva.
Te-ai gasit sa ma-ntelegi!
Vad ca dear te iubesc
Understand i love you draga
Cum naiba sa-ti mai vorbesc?
You are totul pentru mine
And i want sa ne iubim
Dar it's difficult vezi bine
Caci we nu ne potrivim.
Nu e clar sa-ncep mai bine
Uite Shakespeare, Juliette
Eu Romeo love pe tine
Vrei ceva si mai concret!
Concret i can't know mai bine
And i speak ca un nauc
Si i'm sorry langa tine
Intru in the balamuc!

Alaturi de Sveta
Marina traieste
Plina de cosuri
Pe unde vorbeste

Mai are pe nas
Un pistrui nataflet
Si-n cap trei suvite
De par negru cret

Pantaloni ea imbraca
Aproape toujours
Ca sa-i camufleze
Betele din cur (sorry, dar e adevarat)

La Mia la Varna
Ades o vedem
Cumparind gel si creme
Litzo bez Problem

Se misca misto
La fiece pianca
De parca a dansat
Cinci ani in Codreanca

La lectii asculta
Nici nu discutam
O caseta la player
Cu EMINEM

Ii place minacrea
Mai dulce, mai acra
Dar mai ales laptele
Proaspat de capra

E tare nebuna
Si foarte la moda
Dar ce nu ar face
Ea pentru Voda?

Dumnezeule din cer, Din al camerei ungher, Unde stau si ma trudesc Lectiile sa sfirsesc, Catre Tine ma indrept, Tu esti mare, Tu esti drept, Numai Tu ma poti salva Dupa mare mila Ta! In al anilor sirag, Unii fac si altii trag, Si dreptate asta nu-i! Cezar daca-n vremea lui Ar fi fost mai potolit, Nero de n-avea chibrit Marii Rome foc sa-i dea, Pius de nu se nastea, Si atitia Ludovici, Plus atitia Frederici, Napoleon dac-ar fi fost Om la casa lui cu rost, Noi scapam de un obiect. Arhimede dac-a vrut Sa se scalde si-a vazut Ca in apa scufundat Corpul lui s-a usurat, Il priveste personal Si socot ca-i imoral Sa ne spuna ce-a simtit. Iar Papin fiind racit, In loc ca sa stea in pat, S-a gasit el mai motat Sa isi fiarba ceai cu mac In ulcica cu capac. Iar eu nu zic, dara va spui, Ce am eu cu ulcica lui? Nu ma bag, o stie scoala, Unde nu imi fierbe oala. Iara domnul Copernic, A baut mai mult c-un pic, Si atunci i se parea Ca pamintul se-nvirtea. Pentru tot ce-au inventat Edison cel invatat, Newton, Fulton, Galileu, Sa le trag pacatul eu? Mult necaz si mult venin Mi s-a tras de la Franklin, Ce cu zmeul s-a jucat, Cind era innourat, Si-atunci traznetul hai-hui, A traznit in zmeul lui, Fara tinta, fara tel, Mai bine-l traznea pe el. Numai cei din Babilon M-au bagat in ghinion, Din moment ce s-au pornit Turnul Babel de-au zidit, Iar Tu,Doamne, suparat, Limbile le-ai incurcat; Si pentru greseala lor, Eu sunt tap ispasitor. Ce sa-nveti atitea limbi, Cind e timpul sa te plimbi. Drept aceea, Doamne, eu Ma retrag de la liceu. Ori de vrei sa mai ramin, Tu, al tuturor stapin, Schimba-ne Pamintul tot; Pune ore de innot, Recreatii de fumat, Pune ore de dansat; Schimba-ntregul Univers, Schimba apele din mers, Fa sa curga tot ce-i ud In directia Nord-Sud. Fa Pamintul mititel Numai cu Romani pe el, Sa invat eu limba mea. Sus pe cer fa doar o stea. Schimba Tu din radical Tot sistemul zecimal, Fa un alt sistem solar. Stabileste-un numar fix putine e in algebra X. Fa toti pomii numai pruni Fa doi Pasti si doi Craciuni. Fa-ma, Doamne, sa pot sti Ce m-ascult a doua zi. Daca faptul e prea grav, Fa, Doamne, sa fiu bolnav. Numai Tu ma poti salva, Dupa mare mila Ta!

A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan? la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara al? de geografie,
Dobitoc de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ii invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata...

Elevul are intotdeauna drepatate,chiar daca nu i se da:
NU copiaza niciodata... consulta.
NU doarme in timpul orei... reflecteaza.
NU vorbeste... schimba impresii.
NU isi distrage atentia... studiaza anatomia mustelor.
NU chiuleste... este solicitat in alte parti.
NU ramane corigent... este lasat corigent.
NU fumeaza... se stimuleaza.
NU injura... se descarca.
NU insulta profesorii... le aminteste ceea ce sunt.
NU citeste reviste in timpul orelor... se informeaza.
NU distruge scoala... o decoreaza.
NU arunca cu creta... studiaza legea gravitatiei.
NU rade in ore... e fericit.
laughing

Vine, vine primavara,.Si distruge toata scoala,Profii zburda pe campii,.Hai sa-i impuscam copii,. Tocilarii stau si-nghit,.Si rebelii il trimit.

Somnoroase profesoare,Pe la clase se aduna,
Se ascund dupa catedra,Noapte buna!
Si elevii toti suspina,Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla Somnu-si face.
Un elev iese la tabla Printre cifre sa se incurce,
Fie-ti zecele aproape, Lasa proful sa se culce.
Peste-a fizicii probleme, Elevul sterge tabla luna,
Totu-i vis si armonie Cand se suna.

1.scoala=casa groazei
2.cancelaria=sectia de politie
3.sala de clasa=zona crepusculara
4.matematica=misiune imposibila
5. dirigentia=stirile protv
6.nota 3=chestiunea zilei
7.nota 10=fenomen paranormal
8.sefa clasei=xena
9. elevul chiulangiu=tanar si nelinistit
10. eleva corijenta=sarmana maria
11. elevul scos la tabla=mortul viu

Cred intr-una sfanta matematica
Materia tuturor notelor rele
Facatoarea tuturor problemelor
Dezlegate si nedezlegate
Si intr-una sfanta geometrie
Care din matematica se trage
Maine inainte de toate obiectele
Lumina-ntunecata
Si stiinta blestemata
Care de-o fiinta cu contabilitatea
Prin care toate s-au facut
Care pentru noi si a noastra suferinta
A reusit in scoala
Si s-a intrupat in manualele autorilor si spaima elevilor
Si-a reusit in zilele lui septembrie
Si-a incheiat un an intreg
Si-a inviat in prima zi dupa vacanta
Si s-a urcat la catedra
Sa oranduiasca pe cei trecuti in clasa urmatoare
Si slava sa judece pe cei slabi
A caror situatie nu a fost incheiata
Marturisesc intr-un sfert de ora
Copierea unei teze pentru a scapa de sfant.
tatal nostru din cancelerie, fane noua pauza de 30 de minute, schimba-ne noua tot regulamentul.
precum in vacanta asa si la scoala,
si nu ne lua pe noi duminica de la discoteca si ne iarta noua orele chiulite precum iertam si noi parintii ca nu ne dau bani de 3 ori pe zi.
si lasa-ne sa copiem la tezi si dane numai note bune.
si azi si maine si in vecivecilor AMIN.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iiGabytsa):

Clasa mea e cea mai tare, jaluzele rupte are, scaune scrise cate vrei, iar baietii se cred zmei, ne jucam pe telefoane, comentam la profesoare, catalogu-i plin de 4 si e vai de el saracu'! laughing

Foaie verde si-o lalea, Pe profi naiba sa-i ia. Foaie verde tufanica, Astia creierul ne strica. Foaie verde liliac, Profu’ e aurolac. Foaie verde frunza-ndunga, Cand ii vad borasc in punga. Foaie verde ghiocel, Dirigu-i ca un purcel. Foaie verde hop-siasa Asta-i viata-n scoala mea!
Scoala = casa groazei…. cancelaria = academia de politie…. sala de clasa = zona crepusculara…. dictionarul = inamicul nr. 1…. sefa clasei = asasinul din umbra… substantele de chimie = Dosarele X … ora de dirigentie=Stirile ProTv de la ora 5… ora de mate = Misiune imposibila

Legile Elevului -Intotdeauna are dreptate … chiar daca nu i se da. – Nu copiaza niciodata … consulta. – Nu vorbeste … schimba impresii.
– Nu isi distrage atentia … studiaza anatomia mustelor. – Nu chiuleste … este solicitat in alte parti. – Nu ramane corigent … este lasat corigent. – Nu fumeaza … se stimuleaza. – Nu injura … se descarca. – Nu insulta profesorii … le aminteste ceea ce sunt. – Nu citeste reviste in timpul orelor … se informeaza. – Nu distruge scoala … o decoreza. – Nu arunca cu creta … studiaza legea gravitatiei. – Nu rade in ore … e fericit

Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se aduuna,
Se ascund dupa catedra
Noapte buna…!

Si elevii toti suspina,
Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla…
Somu-si face.

Iese un elev la tabla,
Printre cifre sa se-ncurce,
Fie-ti zecele aproape,
Lasa proful sa se culce…

Peste-a fizicii probleme,
Elevul sterge tabla luna…
Totu-i vis si armonie,
Cand se suna…

-Ce fain ar fi daca:
** la mate am invata sa socotim cati avem in lista
** la romana sa le citim numele
** la istorie sa invatam cele mai vechi iduri
** la muzica sa invatam cantecul yahoooului
** la engleza sa citim instructiunile
** la franceza sa vb cu francezi
** la sport sa ne antrenam la butonat
** la geografie sa invatam in ce zona se afla cel mai mare grup de messengeristi
** la religie sa invatam cat de sfint este yahoo-ul
Cum iti dai seama la ce ora esti :

Daca e verde sau se agita, e biologie!
Daca pute, e chimie!
Daca nu functioneaza, e fizica!
Daca e de neinteles, e matamatica!
Daca nu are sens e economie sau psihologie!
Daca e mult si nefolositor, e limba romana!
Daca e vechi, e istorie!

| alexandra_1890 a răspuns:

Somnoroase profesoare, Pe la clase se aduna,
Se ascund dupa catedra, Noapte buna!
Si elevii toti suspina, Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla Somnu-si face.
Un elev iese la tabla Printre cifre sa se incurce,
Fie-ti zecele aproape, Lasa proful sa se culce.
Peste-a fizicii probleme, Elevul sterge tabla luna,
Totu-i vis si armonie Cand se suna.

Doamne, Dumnezeul Meu, Da-mi vacanta Tot Mereu, Fa Din Doua Un Semestru, Fa Din Mine Un Maestru, Fara Scoala, Fara Teme, Fara Mate, Nici Probleme. Sau Macar Daca Se Poate Subiectele La Mate, Dar Cu Tot Cu Rezultate. Dumnezeu, Cu Mila Ta,' ANULEAZA-NE TE ROG TEZA!

Legile elevului - Intotdeauna are dreptate chiar daca nu i se da. - Nu copiaza niciodata consulta. - Nu vorbeste schimba impresii. - Nu isi distrage atentia studiaza anatomia mustelor. - Nu chiuleste este solicitat in alte parti. - Nu ramane corigent este lasat corigent. - Nu fumeaza se stimuleaza. - Nu injura se descarca. - Nu insulta profesorii le aminteste ceea ce sunt. - Nu citeste reviste in timpul orelor se informeaza. - Nu distruge scoala o decoreza. - Nu arunca cu creta studiaza legea gravitatiei. - Nu rade in ore e fericit

Hai sa dam mana cu mana/ Cei cu 4 la romana/ si cu 2 la geografie/Dao draq de chimie/ Hai sa copiem vecine/ Vino-ncoace langa mine/ Da fitzuica la un loc /Amandoi s-avem noroc/ AMANDOI URAM FRANCEZA amandoi uram engleza /Mate chiar ca ne framanta/ Si diriga nu ne-ncanta/ Unde-i unul nu-i putere/ La suflat si copiere /Unde-s doi puterea creste/ S-apoi nota se mareste

A-nceput de ieri sa cada Cate un elev pe strada Si mai cad in continuare De a tezelor teroare. Ca au profa la romana O vaca nebuna, Si la mate un mistret, O clasa ca un cotet. La fizica si chimie, Cate-o sperietoare vie, Numa trei stiu ca sa puna Si sa urle pan’ la luna. Ca la teze si lucrari Da note la "domnitori". Iara al’ de geografie, Dobitoc de cand se stie. La civica un magar, Vanzator la aprozar, Vine ca sa ii invete Ca-n guvern sunt numa zdrente. La muzica un tembel, Canta numa pentru el, La desen o sclerozata, Vrea doar opere de arta. La latina au o ciuma, Mananca doar matraguna, Se uita la tine-o data Ai cosmaruri viata toata