| Th3eo a întrebat:

Cine stie perle de profi? adica de la voi de la scoala? cele mai amuzante primesc funda:X

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

La romana, glumeam cu profa si am ajuns la poezia " Fiind baiet paduri cutreieram", si noi faceam galagie, si ea a scris pe tabla" Fiind paduri baieti cureieram" laughing. nu prea spun perle. dar iti spun o gluma de'a profului de mate.Afara ploua, si pe el il cheama ploae.Si zice" afara ploaie, il clasa ploaie" laughing

3 răspunsuri:
| Ramonish a răspuns:

De 1 aprilie la romana i'am pus la profa pe perna de pe scaun un pix in forma de rahat si un coleg mai destept o si udat putin laughing) intra profa in clasa, se pune pe scaun clasa incepe sa rada, profa se ridica se uita pe perna si cand vede ia perna si arunca pixul pe noi laughing. Dupa faza asta toata scoala a stiut ce'am facut laughing

| Skittles04 a răspuns:

Profa de mate..."Cand eram in facultate am avut un coleg de grupa care la calcat accidentul si sa imbolnavit de deces" acum 3 am terminat scoala... asta s-a intamplat in clasa a 9-a si acum rad cand imi aduc aminte,,,, funda:X:X

| eusuntconsuelosiiliubescpeyoyo a răspuns:

Eu si cu o colega intr-o zi nu aveam chef de scoala si la confezione adica o materie in care trebuie sa coasem neam bagat sub masa caci esti foarte lunga si am scris consuelo + talita = cele mai bune prietene, profa nea vazut si ne-a zis sa curatam imediat ne-am dus in baie sa luam detergenti si ne vine alta idee in cap am luat un detergent pudra si l-am varsat pe oglinda prin baie peste tot, dupa am fugit, in aceiasi zi la urmatoarea ora am luat cutia de plastic cu bolduri si am lipit-o cu superglue pe masalaughing)rolling on the floor i cand profele au facut curat sau chinuit vreo juma de ora sa dezlipeasca cutia, deci se cunoaste ca chiar nu aveam chef de scoala.