| GroparuVesel a întrebat:

Salut din nou! Am reusit sa instalez mozilla firefox, dar am o problema:Cand vad un video pe orice site (nu neaparat youtube) se misca foarte greu si e imposibil sa mai mut pe alta pagina.Se misca in poze din 29 in 29 de secunde. Ceva ajutor cum sa il fac sa mearga mai repede?

Răspuns Câştigător
| crynys a răspuns:

Incearca google chrome este optimizat pentru youtube doar e facut de google "patronul" youtube. Poti sa ai probleme si la placa video sau cu driverul dar incearca alt browser mai bine. si instaleaza divx.

| GroparuVesel explică (pentru crynys):

Am incercat sa instalez divx si dupa ce se downloadeaza alea apare Installing
C/C++ Runtime Libraries si se opreste(ramane la ele). Ajutor?big grin

| crynys a răspuns (pentru GroparuVesel):

Ai instalat si.net framework? bagale si pe ele.net framework 3.5 si 4.0 si fa update-urile la zi la windows. Ai service pack 3 bagat la el? Ai grija cand faci update-ul sa debifezi windows genuine advantage sa nu ti-l instaleze.

| GroparuVesel explică (pentru crynys):

Am framework 4.0, dar nu si 3.5, nu fac update-uri la windows pentru ca nu am deloc spatiu in C.(vreo idee?big grin).Am SP 3 bagat.

| crynys a răspuns (pentru GroparuVesel):

Fa updateuri la win. Cum nu mai ai spatiu? mai sterge ceva sau muta pe alta partitie sau mareste partitia c cu un program de partitionat si oricum updateurile nu o sa iti acupe mult spatiu daca ai 1 gb liber e ok si se poate sa fie si asta cauza ca windowsul are nevoie de spatiu pentru a-si face "dump" trebuie sa ii lasi spatiu neaparat. Da-i turn off la sistem restore si mai castigi ceva spatiu dar trebuie sa gasesti o varianta sa ii lasi spatiu la partitia c cel putin 1 GB.

| GroparuVesel explică (pentru crynys):

Verifica mesajele!