| ionut1444 a întrebat:

Salut,doamna dermatolog mi-a dat un tratament care consta in urmatoarele:
Doxiciclina atb, 1 tableta de zinc dizolvata in apa(zinkit ), o tableta masticabila de calciu(astea sa le iau zilnic timp de o luna) + o pastila care a trebuit sa iau 10 zile

Pe langa astea,eritroacnol sa ma dau seara dupa dus + o crema intr-o cutie mica, neagra si urat mirositoare(sincer numai stiu cum se cheama, pe cutie scrie doar Farmacia extern si atat) care se aplica pe cosurile mai proeminente(desigur +spalare cu sapun antiacneic si 2 dusuri dimineata si seara)
Mi-a spus ca in 2 saptamani normal ar trebui sa nu mai am cosuri si dupa sa mentin tratamentu ocazional sa nu reapara, dar au trecut 10 zile si nu observ schimbari prea mari

Ce spuneti..este bun tratamentul si ma poate scapa in mare de cosuri pana pe 22 iunie incolo daca il respect cu strictete? (Am cv cosuri pe fata,mai mult pe obraji,dar nu f multe, pe frunte trebuie sa te holbezi ca sa observi si o acnee mai severa pe spate, mari buboase undeva pe umeri cateva si multe mici pe tot spatele)

1 răspuns:
| ionut1444 explică:

+ o crema intr-o cutie mica, neagra si urat mirositoare(sincer numai stiu cum se cheama, pe cutie scrie doar Farmacia extern si atat) care se aplica pe cosurile mai proeminente
edit: nu este crema am scris eu gresit, este o solutie neagra si f vascoasa, ca vaselina aproape