| SupMates a întrebat:

Salut dragii mei happy
Am stat si am meditat mai mult asupra propriei persoane si am ajuns la concluzia ca foarte multe persoane nu ma suporta, am un nivel de enervant sau nepasare care ii supara pe cei din jur...Chiar incerc sa fac o schimbare dar nici nu stiu cu ce sa incep.Nu ma simt bine in pielea mea, chiar deloc... Vreau sa stiu daca mai trece sau a mai trecut cineva prin asta si cum a trecut peste.
Mulţumesc celor care au citit pana aici, inseamna enorm pentru mine.

Răspuns Câştigător
| Stefaniastef637282721 a răspuns:

Păi acum ceva timp cand eu m-am mutat la o școală noua ma simteam la fel. Fetele imi ziceau ca ma bag in prieteniile lor cu alte fete asa ca pur si simplu am asteptat putin. Am incercat sa ma schimb dar am realizat ca nu are rost. După vreo 3-4 luni mi-am facut o prietena după ea mi-a prezentat mai multi. Dacă cineva nu te suporta nu incerca ca te schimbi sigur există și persoane care te suporta. Dacă încă esti la scoala încearcă să te axezi pe asta. Mai întâi încearcă să îți faci o prietena. Vorbește cu ea dar nu o stresa... vorbiti normal iar după daca reușești iti mai faci multi. NU INCERCA SA TE SCHIMBI! ESTI O PERSOANA MINUNATA SI ASA! Dacă simți că esti enervantă încearcă să te relaxezi nu mai fi tensionată ca nu are rost? Ce primesti? Daca încă mai esti la scoala după ce te întorci vb cu părinți tai cu ce s-a întâmplat la scoala faci un dus cald si bei ceva ce iti place. După mai faci ce iti place tie. O sa fie bine. Nu iti face griji din prostii. Si daca nu te place nimeni ce? Inseamna ca nu au minte... Nu te grăbi prietenii si tot stresul si ca nu te simti bine in pielea ta o sa se schimbe cand nu te astepti. Sincer e bine sa fii si singur câteodată ca prietenii te mint (dar iti urez noroc sa nu găsești pe cineva asa ). Dacă nu ești la scoala ocupa-te cu munca cu etc. Iesi afara la suc (chiar singura tot cunosti pe cineva) (asta poti sa faci si cand esti la scoala)
Sper ca te-am ajutat macar putin

2 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Nu exista persoane care sa fie indragite de toti, fiecare are parerea lui despre fiecare persoana, una te place alta nu te place asta e, nu poti schimba nimic. Incearca sa fii tu insuti, doar asa vei trece peste problemele astea.

| Elide a răspuns:

Păi te simti detașat de persoane, te enervează lumea de in jurul? La ce anume esti nepăsător?