| 358ili a întrebat:

Dupa cum stiti maine e 1 martie. Maine am germana. Profa de germana e profa mea favorita. Ce as putea sa-i scriu, un citat in germana sau ceva? Eu nu stiu ce sa scriu pentru ca fac germana doar de un an. Ce as putea scrie in germana?

1 răspuns:
| deeadeea111 a răspuns:

Gandeste-te in primul rand la ceva in romana de exemplu1 martie lin coboara pe aripi de primavara si in zborul lui usor va ofer un martisor
poti sa-l scrii intr-o felicitare
in germana ar suna1. März auf den Flügeln des Frühlings setzt bei seiner Flucht wird ein Schmuckstück leicht anbieten