| Nikolaus a întrebat:

Eu am 15 ani si ieri m-am bărbierit prima oara(mustata si barba). Am folosit un aparat de ras Gilette blue 3 cu 3 lame. Ma întrebam asa:care este diferența dintre 2 lame si 3? Adica sunt si cu 2 și cu 3 cred ca si cu 4 dar si cu 5. Care e diferența, de exemplu, daca ma rad cu un aparat cu 5 lame fata de 2 lame? Aluneca mai bine sau ce? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ala de 5 merge mai bine si nu trage asa tare de par, dar diferenta o vei vedea dupa 20 de ani pentru ca tu nu ai par dur, e ca la un pisoi nou nascut.