| AdryanG a întrebat:

Salut eu am 16 ani si am si eu o problema cu cosurile
Ce sa fac sa-mi treaca in fiecare dimineata si seara ma dau cu o crema, in fiecare seara fac dus dupa antrenamente, ma spal doar cu dave si palmolive

Răspuns Câştigător
| Shuellen a răspuns:

Da-le cu kanamicina+apa bogata in minerale cu care te speli in fiecare dimineata si seara pe fata si pe zona unde ai cosuri, fara sapun.

Si kanamicina se aplica pe cosuri, se intinde, dupa ce intra in piele se mai da odata, repetand de 5 ori.Se aplica dimineata si seara inainte de culcare.

Alte metode ar fi: zynerit am auzit de el dar nu l-am incercat

Eu am o masca speciala alcatuita din 3 pastile de aspirina pisata+3 linguri de miere, se aplica pe fata si se lasa 10 minute.Alta masca ar fi 3 linguri de miere+o lingurita cu varf de scortisoara, se lasa pe fata tot 10 minute.

3 răspunsuri:
| AlexandraHDR a răspuns:

Zynerit-ul este foarte bun! Actioneaza rapid si costa aproximativ 30 lei. E sub forma de pulbere si solutie cutanata, pe care le amesteci si le lasi intr-un singur recipient. Il folosesti odata dimineata si odata seara. Dintre Palmolive si Dove, doctorul mi-a recomandat Dove.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... zineryt este foarte bun. mai ales daca ai 16 ani mergi la medicul de familie iti face reteta si il iei gratuit de la farmacie happy

| diana_5415 a răspuns:

Hei, eu am 15 ani.si am aceeasi problema de un an ...este un sapu impotriva cosurilor de la clinique, dar depinde de posibilitati, adica costa cam mult, dar e foarte bun! actioneaza foarte bine impotriva cosurilor si a punctelor negre:p