| MamaMiaaa a întrebat:

Ma puteti ajuta? Am un inceput de carie la penultima masea din spate. O pot face sa treaca daca ma spal pe dinti in fiecare zi de acum in colo dimineata si seara?

6 răspunsuri:
| luniii a răspuns:

Te duci la un medci dentist ca sa iti trateze caria si eventual sa iti puna si o plomba pentru a evita aparitia altei carii.Si nu nu ti se duci nici daca te speli de 10 ori pe dinti.Cariile se fac de la dulciuri in general.Bafta

| luniii a răspuns (pentru luniii):

Medic*,duce*

| MamaMiaaa explică (pentru luniii):

Am 15 ani. E potrivit sa imi pun acum o plomba?
Si este un inceput mic de carie. Inca nu e facuta

| luniii a răspuns (pentru MamaMiaaa):

Da este! Si eu am si am 16.Criile nu tin cont de varsta.Du-te sa iti tratezi caria la timp ca sa nu se extinda in interiorul maselei.

| MamaMiaaa explică (pentru luniii):

Ok. Iti multumesc de sfat.

| sunshini a răspuns:

Da sigur ca trece...da-mi skypul tau sau odnoklasniki sau facesbook numa daca nu-i secret mare.