| Bianca120 a întrebat:

Eu am niste probleme la scoala nu ma baga colegi in seama, rad de mine si ma fac in toate felurile incerc sa-i evit dar ma cicalesc mereu! Ma simt foarte prost va rog sa ma ajutati ce sfaturi mi-ati da?! Ce sa fac?! Ofer funditabig grinhappy

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie... nu ai ce face. Stai cuminte in banca ta si iesi in evidenta doar la ore. Nu trebuie sa te doara pe tine ca cei din clasa ta nu te baga in seama. Nu sunt numai ei in lumea asta. Fi indiferenta, ignora-i; spune dirigintelui/dirigintei, parintilor tai, sau muta-te in alta clasa sau in alta scoala. Stii... multi sunt in lumea asta fara cei 7 ani de acasa. Asta e viata!

1 răspuns:
| sunetul a răspuns:

Doar presupun.
Ai in jur de 12-13 ani si esti mai retrasa sau chiar timida.
Rezolvare: Fi foarte atenta la cum te imbraci si cum arati si cum mirosi.
Exprima ce simti.

http://ascult.x-o.ro/