| anonim_4396 a întrebat:

Salut fetelor! Si eu sunt fata si am o problema mare si groaznica pe care nu o doresc nimanui niciodata. Am 16 ani si am o voce super subtire.Deci foarte subtire si pitigaiata asa. Nu stiu ce sa fac, mai ales cand am emotii ma pitigaiesc si mai tare si e groaznic. Nici eu nu vreau, normal dar nu pot sa ma schimb incerc incerc si nu imi iese. Ma inchid in casa si vorbesc singura si incerc sa vorbesc mai tare si mai clar asa, nu pitigaiat.
Va implor ajutati-ma, dati-mi niste sfaturi ce sa fac pentru a mi se ingrosea macar putin vocea.
Va implor

6 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Bea multa apa rece laughing)

Glumeam. Serios,chiar nu stiu cum poti sa faci asta,pai exista operatie de genul asta dar acum la varsta asta tot ce poti sa faci este sa astepti pana ti se va mai ingrosa vocea peste cativa anihappyN`o sa ramana asa stai linsitit/a.happy

| sensesDelight a răspuns:

Sunt în aceeași situație și eu. Sunt rare persoanele cu vocea subțire, și deși toată lumea face mișto că atunci când mă enervez am vocea și mai pițigăiată am învățat să râd odată cu ei. E vocea ta și nu ai cum să ți-o schimbi, decât prin fumat, dar cu siguranță asta nu e o metodă bună și nu ți-o recomand.
Împacă-te cu vocea ta, nu mai pune la suflet ceea ce spun ceilalți. Dacă tu te înveți să fii o fată cu capul pe umeri, serioasă și la obiect când e nevoie, nu o să te oprească vocea. Unii chiar își doresc vocea noastră rară. whistling Așa că zâmbește și numai pune la suflet.
Dacă te iubești tu mai întâi, te vor iubi și ceilalți! :*

| IrinaAndreea a răspuns:

Asa esti tu, nu ai de ce sa fii suparata pentru asta.

| NuAmHabar a răspuns:

E mai bine sa ai vocea mai subtire, in cazul in care esti fata. Te cred ca ti'e greu dar macar o ai subtire.Cunosc o fata cu vocea mai groasa ca a baietilor.Si nu e o gluma. E foarte urat.
In cazul tau nu cred ca se poate face nimic.Doar o operatie!

| rastaman590100 a răspuns:

Fumeaza tutun, iarba. constant si o sa ti se ingroase vocea big grin alta solutiu nu stiu big grin

| Octavia_4740 a răspuns:

Nu stiu ai intrebat vreun doctor poate ai ceva sau poate stie un tratament ceva...credemaa ca n-am idee