| CatalinCC a întrebat:

Ieri am avut Evaluarea Națională la română și vreau să vă spun că la textul argumentativ de la primul subiect am uitat să pun concluzia. Câte puncte voi pierde?

3 răspunsuri:
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Hey! Nu cred ca iti va scadea deoarece la cerinte ti se cerea sa scrii doua trasaturi si sa valorifici textul dat (exemple din text) nu si concluzia. Dar probabil iti va scadea vreo 0.1. Nu stiu sigur.

| CatalinCC explică (pentru copilaroasa2k17):

Sper să ai dreptate și să-mi scadă doar 0, 1 p. Mulțumesc pentru răspuns!

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru CatalinCC):

Asa ar trebui, doar ca avand in vedere ca 80% din noi am pus concluzia, va observa ca la tine lipseste. Sincer nu stiu cum se puncteaza si depuncteaza chestiile astea, dar vei afla luni, cand primim rezultatele.
Mult succes si la mate! happy