| Angels a întrebat:

Salut, imi dati va rog si mie niste statusuri despre surori? Cele mai frumoase primesc

5 răspunsuri:
| Maraa a răspuns:

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie? N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

. Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`
.Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt; X
.La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >

. Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste, ea ma`ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc "
Tu esti prietena mea, eu sunt prietena ta.De 8 ani nu ne-am certat, de 8ani am fost alaturi una de cealalta.Cu tine am ras prima data, cu tine am plans prima data.Intr-un cuvant: Tu esti si vei ramane intotdeauna prietena mea…In concluzie Te Iubesc
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec, Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Ptr. K exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

. Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenii vn sh s` duk, putsini la nev0ie apar, s` vezi tuu`, raman doar niste poze aruncate`n serta

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate!

> < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau
sa fii un prieten

| Queen20 a răspuns:

Buna uite cateva :Am o sora ca-n poveste o iubesc si ma iubeste, fara mine nu traieste.Nici eu nu pot fara ea Te Iubesc surioara Mea.

Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine.
Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat…M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat.

In seara in care luna este plina pe cer sa stii ca undeva pe ea se afla ochii mei; desi nu sunt langa tine eu te vad si te veghez asa cum pot te apar de rau si te invat de bine esti surioara mea si tie iti increditez viata mea.

Chiar daca el nu o sa te mai sune sa iti zica "noapte buna" si nici pe strada "Buna!",am o sora care ma suna, sa-mi spuna:"Fata, esti de 100 de ori mai buna".

Bafta!

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| cristi_6245 a răspuns:

Chiar daca el nu o sa te mai sune sa iti zica 'noapte buna' si nici pe strada 'Buna!',am o sora care ma suna, sa-mi spuna ' Fata, esti de 100 de ori mai buna!:*'

Nu am bani,o am doar pe ea,care ma suna sa-mi spuna ' Ai grija de tine tipo,te pup,noapte buna'!

Ai curajul sa spui 'da', ai cuajul sa spui 'nu'.Si-n situatii dificile, ai curajul sa fii TU! Te iubesc! :*

| Ioana_Bianca_1983 a răspuns:

Ea e sora ta si te va iubii mereu