| SaBriinaa a întrebat:

Imi plac povestirile amuzante! Imi scrieti si voi cateva? La cea mai amuzanta dau o funditabig grin

Răspuns Câştigător
| cristinutz a răspuns:

Ce sa zic intr-o zi eram la bunica la sat cu verisorul meu(andrei) si am iceput sa ne jucam si am zis eu catre andrei
-nai curaj sa te urci pe acoperisul de la grajd!
la care andrei:
-ba am si am s-o fac daca vi si tu sus dupa aia.
eu:
-bine!
deci se chinuie andrei aduce scara se urca el ma urc si eu( ca doar asa am promis)
si nu stiu de ce am inceput sa ne certam
zic eu:
- prostule lasa-ma pleaca! si am aruncat cu o pietricica(pe acoperis fiind si pietre mici dar si caramizi) nu l-am nimerit
atunci zice:
- haha nu mai nimerit sac sac! arunca si el si ma nimereste
eu furioasa incep sa plang si iau carmida el se fereste si intamplarea a facut ca pe acolo sa treaca un politist beat si l-am nimerit drept in cap a cazut la pamant si eu cu andrei am luat-o la fuga spre camp si am stat acolo timp de 3 ore si toti oameni din sat au crezut ca a cazut jos pentru ca era beat

4 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Cea mai amuzata intaplare a fost cand un baiat m-a confundat cu iubita eiPrietena mea s-a cunoscut cu un baiat pe net, au vorbit, s-au placut iar pe urma si-au dat intalnireNoi duoa aveam aceeasi culoare de par si chiar ne asemamam iar cand ne-am intelnit toti 3 el a venit la mine, m-a imbratisat si pe urma m-a sarutat

Prietena mea nu s-a suparat dar totusi a fost chiar foarte amuzant.

sau imi amintesc:

Am fost la tara la bunica si am fost cu niste prieteni de acolo pe un camp iar o doamna a lasat cainii pe acolo eu ma gandeam:sa mergem prin lac? Un prieten a inceput sa planga iar altul zicea Lidia, gandeste-te mai repede ca nu mai scapam de aici.laughing

sau eram în ora de fizică şi, dădeam test. Profa se dusese până la baie să se spele pe mâini şi eu, ca nebuna, nu am observat când a intrat şi am strigat ca o nebună : " Hey, daţi-mi şi mie careva problema 2 nu fiţi sugaci, că vine Pufulete şi nu mai apuc să o copiez! ". Când ridic privirea, nimeni alta decât profa. Pe ea o cheama ZETE da` noi îi zicem PUFULETE. Vă daţi seama că am stat 1 oră în birou` la directoare

Nu prea mai stiu dar na.asta estelaughing

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai nu stiu daca a fost asa e amuzant, dar chiar trebuie sa povestesc.
Deci, prietena mea cea mai buna(Andreia) a spus ca este hram la Botosana la bunica ei si m-a invitat si pe mine.Am intrebat de parinti si au zis, da poti sa te duci! Si am mers...Am ajuns, imediat ne-am dus in livada bunicii ei si planuiam un plan malefic nu mai stiu de ce pentru varul eilaughing
Apoi ea o zis hai in casa am mers in casa apoi a iesit bunica ei din garaj, adica nu garaj era sopru.Ea zice: "bianca, vrei sa sarim in fan?" eu: "daaaaaa" si mergem. Era pusa o scara de la primul capat al fanului pana la sfarsit((era un patrat sau dreptunghi maree facut cu laturile din lemne si in el fanul)), si eu am zis pot sa sarlaughing si am sarit, iar apoi ea a zis: "tu stii ca fratimiu se urca mai sus de bara aia si sarea in fanlaughing? si acum vine partea amuzanta! Am luat scara si am pus-o. Ea a zis n-am curaj, incearca tu primalaughing si eu bine, si eu tine scara! si apoi m-am urcat pana pe bara aia ((nu era bara era ca o bordura din lemn, mai multe incrucisate)) si eu zic, mi-e frica mi-e frica nu sar andreia! si ea nu a tinut scara, eu dau cu piciorul in scara si ma prind de bordura aia aeriana [[ca sa-i zic asa]] si nu ma mai puteam tine si m-am invartit in aer, scara pe jos si eu de la 2m 50 sau 3 am cazut cu fata pe jos, am cazut pe scaralaughingsi andreia bianca, bianca orice numai nu plange, si erau ochii ei printre lacrimi si eu ma ridic si zic: ce-ai patit femeie ca nu am nik, doar o zgarietura mica aici pe mana, ea se uita si nici nu se vede zgarieturalaughing ce komik a fost, si am cazut pe fata total si ea plangea ca am cazut si eu: ce ai femeielaughingrolling on the floor asa de amuzant o fostrolling on the floor

| SaBriinaa explică:

Chiar ca sunt amuzantelaughing))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eram cu prietenele si vorbeam despre o fata Roxana si dupa aia a vazut o prietena un titlu de poveste si a zis :
-Hei uite aici scrie "capra"
Iar Roxana :
-Ce-i cu mine?

sau

Eram la o petrecere si a cazut o panglica si o prietena de-a mea :
-Stai so-pun!
Iar alta :
-Cei cu sapun

sau

Mergeam in banchet de sfarsit de an si un coleg pe nume Paul :
-Mai ai baterie la tel Cristi?
Iar Cristi :
-Nu mai am, dar il incarc la pensie! (noi mergeam la pensiune si in loc de pensiune a zis ce a zis )

big grinfunda?big grin