| Andraa a întrebat:

imi place de un baiat din clasa paralela(sunt in clasa a 9a-)

ma intalnesc mereu cu el pe autobuz cand merg la scoala...ma uit la el si se uita si el la mine...am mai vorbit cu el... dar nu foarte mult,. eu sunt prietena cu o colega de la el din clasa...si asa l-am mai intrebat una alta.Si as vrea id-ul lui de mess. dar sunt prea timida sa il cerstraight face.si cand ma intalnesc cu el pe troleu nu stiu ce as putea vorbi cu elbig grin...Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roag-o pe prietena ta sa il ceara daca ea este mai indrazneata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu ti-l cere las-o balta.eu asa procedez. daca chiar nu sunt interesat de respectiva o las in pace

| Bixelle a răspuns:

Fa-ti curaj si cereil...cum zici tu ca vb cu el si astea la sfarsit cand trebuie sa pleci ii ceri idu ...nu se intampla nimic daca incerci... trebuie sa fi increzatoare in tine si daca chiar il vrei il vei putea cere si poti sa il mai intrebi de scoala de lucrari chesti de genu... ce muzica ii place etc tongue ...asta e doar inceputu tongue ...succes! pup :*:*

| unavailiable93 a răspuns:

Incearca sa abordezi pentru inceput subiecte simple, cum ar fi : ce ore are in ziua respectiva, despre profesorii pe care ii aveti amandoi, ce muzica ii place si gaseste un subiect pe care il aveti in comum. Cel mai usor ar fi muzica, daca aveti vreo formatie preferata de exemplu. Zi ca ai nevoie de o melodie, si ca nu o stii scoate, sau ceva sa te ajute si uite. El iti da idu lui si treaba-i rezolvata. Succes!

| dyanne a răspuns:

Daca tuh nu esti destul de indrazneata roag-o pe prietena ta... dar mai bine ar fi sa i-l ceri tuh inainte...pentru ca s-ar putea ca alta fata sa ti-o ia inainte...deci...indrazneste.nu se inampla nimic dk i-l ceri...si vrobeste aproape orice cu el. dar un il stresa.pentru k daca si lui ii place d tine .iti vei da seama de asta din comportamentul lui... dar nu il stresa cu tot felul de indrebari stupide:*:*: succes

| madyy_5091 a răspuns:

Pey sfatul meu este sa incerci sa nu mai fi timida deoarece nu ajungi nicaieri ...si eu am fost timida! .tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu prietena ta, co9lega lui ...si sa o rogi frumos sa-ti faca ea rost de idul lui de mess...sau poti sa-ti faci tu curaj si sail ceri...asa ar fi mult mai bine...