| Dawid a întrebat:

Salut, imi spuneti si mie, cateva citate frumoase...

Răspuns Câştigător
| Mihai239 a răspuns:

"Nu putem inventa sentimente. Le putem descoperi și exprima, iubi și urî, le putem apropia de inimă sau le putem respinge."
Nichita Stănescu

"Trebuie să reţii că tot ceea ce se întâmplă înăuntrul tău este mult mai important decât ceea ce se întâmplă în exterior."
John C. Maxwell

"Iubirea adevărată înfruntă lumea, e generoasă și mândră. Nici o plăcere în iubire nu se poate compara cu afișarea ei în fața oamenilor. Numai iubirea vinovată se ascunde."
Liviu Rebreanu

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."
Gabriel José García Márquez

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

30 de citate care îți fac ziua mai frumoasă:

"Sunt echivalentul literar al unui Big Mac cu cartofi prăjiți." – Stephen King
"Nimic nu valorează mai mult decât ziua de azi." – Goethe
"Nu poți trăi o zi perfectă fără să faci ceva pentru cineva care nu te va putea răsplăti niciodată." – John Wooden
"Mâncarea este o parte importantă a unei diete echilibrate." – Fran Lebowitz
"Viitorul. Perioada aceea în care afacerile noastre prosperă, prietenii ne sunt prieteni adevărați și fericirea ne este asigurată." – Ambrose Bierce
"Nu am nevoie să-mi amintești tu vârsta. Am o vezică pentru asta." – Stephen Fry
"Întoarce-ți fața către soare și umbrele vor rămâne în urma ta." – proverb din Noua Zeelandă
"N-am fost acceptat în echipa de șah din cauza înălțimii." – Woody Allen
"Eram prietenul imaginar al copilului de alături." – Emo Philips
"Pot rezuma în două cuvinte tot ce am învățat despre viață: merge înainte." – Robert Frost
"Viața este ceva ce faci când nu te poți duce la culcare." – Fran Lebowitz
"Dacă fericirea ta depinde de ceva ce face altcineva, atunci chiar ai o problemă." – Richard Bach
"Imposibilul poate fi împărțit oricând în posibilități." – Autor necunoscut
"Cei doi mari inamici ai bucuriei sunt durerea și plictiseala." – Arthur Schopenhauer
"Când ceea ce suntem este ceea ce vrem să fim, aceea e fericire." – Malcolm Forbes
"Electricitatea este de fapt un fulger organizat." – George Carlin
"Dacă nu-ți convine ceva, schimbă acel lucru. Dacă nu-l poți schimba, schimbă modul în care te gândești la lucrul respectiv." – Mary Engelbreit
"Singurul handicap în viață este o atitudine nepotrivită." – Scott Hamilton
"Nu-mi place de acel om. Trebuie să-l cunosc mai bine." – Abraham Lincoln
"E demonstrat faptul că, corpul tău nu va absorbi colesterolul dacă-l iei din farfuria altuia." – Dave Barry
"Niciodată să nu ai mai mulți copii decât numărul de geamuri de la mașină." – Erma Bombeck
"Sunt un optimist! Nu prea mă ajută cu nimic să fiu altfel." – Winston Churchill
"Privește totul ca și cum ai privi pentru prima sau ultima dată." – Betty Smith
"Procrastinarea este arta de a ține pasul cu ziua de ieri." – Don Marquis
"Continuă să-ți spui că lucrurile vor merge rău și ai șanse mari să devii un profet." – Isaac Singer
"Nu putem direcționa vântul, dar putem ajusta pânzele." – Autor necunoscut
"Nimic nu e imposibil pentru un suflet ambițios." – John Heywood
"De ce să nu te bucuri de lucrurile mărunte? Sunt atât de multe!" – Autor necunoscut
"Televizorul este gumă de mestecat pentru ochi." – Frank Lloyd Wright
"Soarele nu va străluci până nu pui deoparte umbrela. Fii liber!" – Autor necunoscut.
Îți urez o zi excelentă!

| Danysan a răspuns:

Niciodata nu spune Niciodata!

| drogh a răspuns:

Buna!
Aici sunt cele mai frumoase:
http://www.citatecelebre.net/
Pa,pa.

| WhiteChocolateTEO a răspuns:

Creativity comes from a conflict of ideas-Donatella Versace
Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea-Sigmund Freud
astea sunt preferatele mele big grin