| Ellaa98 a întrebat:

Imi spuneti si mie gen: la fara un minut te inseala, la fix te iubeste, etc.Si ce se intampla la fiecare ora big grin. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Gumy a răspuns:

Sunt multe superstitii printre care si ca te iubeste baiatul la care te gandesti primul sau ca te iubeste baiatul cu litera...(depinde cat e ora... )de exemplu daca e ora 3 te iubeste un baiat cu litera C, la 4 cu D, la 5 cu E si tot asa intelegi ce vreau sa zic nu? dar parerea mea este ca sunt niste superstitii si ca ceasul n-are legatura cu iubirea

1:00 Te ashteapta mereu
2:00 Este un/o meseriash/a
3:00 Continua sa fie asa
4:00 Se gandeshte mereu la tine
5:00 Profita de tine
6:00 TE Iubeste!
7:00 Continua sa te faca sa il/o iubesti
8:00 Esti iubit/a de cel/cea pe care il dispretzuiesti
9:00 Noroc toata viata
10:00 Un/o blond/a iti merita iubirea
11:00 TE Iubeste!
12:00 Nu fi suparat/a, nu te-a parasit
13:00 Un/o blond/a iti merita iubirea
14:00 Iti place sa fi cu el/ea
15:00 Esti iubit/a de un blonda/blond
16:00 Iubeshte-l/o
17:00 Te va invita la ziua lui/ei
18:00 Te place mai mult decat in prima zi
19:00 Te va saruta
20:00 Crede in dragostea voastra
21:00 E nebun/a dupa tine
22:00 Vrea sa fi numai cu el/ea
23:00 Cine stie
24:00 Ii estisimpatic/a

2 răspunsuri:
| Tinutsa a răspuns:

Ora 1 - o persoana de sex opus iti apreciaza calitatile, te admira pentru farmecul tau si doreste sa afle cat mai multe despre tine

ora 2 - cel care s-a cuibarit in sufletul tau nu este tocmai partenerul potrivit pentru ca, in curand va cauta pe altcineva

ora 3 - persoana care ti-a furat inima te viseaza mereu, in cele mai dulci ipostaze

ora 4 - l-ai cucerit cu adevarat si ai devenit dragostea vietii lui

ora 5 - arde de nerabdare sa va intalniti pentru ca ii este dor de tine

ora 6 - exista cineva care ar face orice ca sa fie cu tine dar stie ca ai o relatie cu altcineva

ora 7 - sta zi si noapte cu gandul la tine si doreste sa-ti impartaseasca sentimentele

ora 8 - simti ca zbori si ai impresia ca toata lumea este a ta pentru ca te-ai indragostit nebuneste

ora 9 - i-ai sucit mintile unui barbat cu ochii negri

ora 10 - alesul inimii tale este hotarat sa te ceara in casatorie

ora 11 - esti trista pentru ca nu te iubeste asa cum ti-ai dori

ora 12 - sunteti putin certati dar destinul va vrea impreuna

ora 13 - iti simte lipsa chiar daca lipsesti de langa el doar 5 minute

ora 14 - a facut o pasiune pentru tine o persoana bruneta cu ochii verzi

ora 15 - l-ai cucerit cu privirea; intotdeauna va adora ochii tai

ora 16 - sentimentele il indeamna sa te sarute dar ii lipseste indrazneala

ora 17 - doriti sa petreceti impreuna

ora 18 - nu pierde nicio clipa fara sa se gandeasca la tine

ora 19 - tu esti viata lui

ora 20 - ai patruns in inima celui mai bun prieten al tau, de sex opus

ora 21 - il macina gelozia pentru ca te-a vazut cu altcineva

ora 22 - l-ai fascinat cu frumusetea ta; nu te va uita niciodata

ora 23 - se intereseaza de tine

ora 24 - ii face placere sa stea la discutie cu tine dar, din pacate, este indragostit de prietena ta

| Julliette a răspuns:

Orele iubirii Simbolul orei fixe
1:00-Vrea sa fie aproape de tine
2:00-te iubeste de mult timp
3:00-sufera din cauza ta
4:00-va veti casatorii
5:00-te viseaza
6:00-te place
7:00-il/o urmaresti
8:00-te simpatizeaza
9:00-te doreste
10:00-se gandeste la tine
11:00-te crede rea/rau
12:00-te adora
13:00-te va intreba daca vrei sa fiti impreuna
14:00-te-a iubit mult
15:00-vrea sa-l/o iubesti
16:00-te iubeste, dar nu-ti spune
17:00-ii esti drag/draga
18:00-te iubeste
19:00-vrea sa te sarute
20:00-e gelos
21:00-te va imbratisa
22:00-se distreaza cu tine
23:00-va veti duce impreuna la film
24:00-crede ca iubesti pe altcineva