| Hellboy96 a întrebat:

În clasa a 9-a voi fi în clasa cu un coleg cu care aveam o relație de prietenie care cu trecerea timpului a cam disparut. Adevărul este ca l-am cam batjocorit însă nu părea sa fie afectat. Dar eram foarte imatur cand făceam astea.
Sa ma bag in seama cu el si sa il întreb dacă vrea sa mai iesim pe afara? Poate iese o prietenie bună...

Răspuns Câştigător
| Goddessss a răspuns:

Salut!
Impacă te inapoi cu el.
Cu cat ai mai multi prieteni, cu atat mai bine.
Eu chiar doresc sa fiti prieteni...
Împăcarea e una dintre cele mai frunoase sentimente.
Adica ai recunoscut si tu, ca ai greșit cu ceva.

2 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

In situatia descrisa ai doua optiuni. Sa nu-i acorzi nici un fel de atentie particulara, iar daca a fost afectat in trecut ar fi foarte rezervat in relatia cu tine, sau optiunea 2 care poate fi castigatoare, sa recunosti direct in fata lui comportamentul tau imatur. Va aprecia cu siguranta.

| Clytia a răspuns:

Cheamă-l pe afară și arata-i că-ți pare rău de ce ai făcut în trecut. E foarte posibil să te ierte.
Mult noroc!