| Elor a întrebat:

În primul rand vreau sa va urez sărbători fericite. Am și eu o problema. Îmi place de o fata, fosta colega dar nu știu cum sa o abordez. As vrea sa ii spun ca o plac dar nu știu cum sa o fac. Niște sfaturi, rog seriozitate

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KLiNK a răspuns:

Crăciun fericit!
Vorbește cu ea față în față. Să lași abordările prin mesaje sau prostiile astea mâncătorilor de semințe de la colțul blocului. Când o întâlnești intră în vorbă cu ea. Nu îi spune direct că o placi. Vorbește cu ea, invit-o în oraș. Vorbiți apoi pe mess. Își va da singură seama că o placi. Dacă e o fată frumoasă (și sigur este, că doar de-asta ți-a picat cu tronc) este clar că mulți îi dau mesaje și îi spun cât de extraordinară și minunată este. Nu îi mai zice și tu aceeași prostie. Fii altfel. Invit-o undeva. Îți vei da seama ușor dacă te place. Îți va fi mult mai ușor. Baftă!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sarbatori fericite si tie!
Nu-i spune daca n-ai semne si de la ea ca doar strici atmosfera intre voi. Incearca sa comunici mai mult si des cu ea si daca pare ca merge bine invit-o sa iesiti si de acolo vezi cum decurge.

| Elor explică (pentru Adry05):

Pai aia e o cunosc de mult timp și nu as vrea sa stric relația de prietenie, iar referitor la semne mm cate un mesaj din când în când bună cmf? si cam atât

| Elor explică (pentru Adry05):

Dar cred ca o s.o invit undeva după sărbători "prieteneste" și o sa vad cum merg lucrurile

| Adry05 a răspuns (pentru Elor):

Asta nu inseamna prea multe, asa ma port si eu cu amicii mei.

| Catrice a răspuns:

Crăciun fericit!
De ce nu ii spui asta? Sau ca ești singur de crăciun și ai vrea sa fi cu ea?

| Andreeush a răspuns:

Lasa rusinea ca nu rezolvi nimic.
Trebuie sa ii spui ceea ce simti, sa vorbesti cu ea.
Incearca sa o inviti undeva, la o cafea si lucrurile o sa vina de la sine.