| Kleb a întrebat:

In toamna, o sa merg la liceu in clasa a9a...Dar am mari emotii, imi e teama ca ma voi face de ras in fata celorlalti colegi si imi e tema de cei de-a 11-a si a12-a laughing...Si, nu prea as vrea sa merg la balul bobocilor, ma fac de ras daca fac lucrul asta. CE SA FAC? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BogdanMut a răspuns:

Să nu ai emoții, fi tu însuți și o să-ți faci prieteni pe gustul tău. Să nu-ți pese de ce cred ceilalți despre tine, fă ce vrei tu, îmbracă-te cum vrei tu, spune ce vrei și nu lăsa pe nimeni să-ți ia această libertate. Nu-i băga în seamă pe cei de-a 11-a sau a 12-a. Nu te obligă nimeni să mergi la bal, mergi doar dacă vrei. Cam atât. Atâta timp cât nu-ți pasă de ce cred ceilalți despre tine, o să fie bine. Btw, am terminat liceul de un an și știu ce zic.

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Nu este obligatoriu balul bobocilor. happy

| FaraNumePls a răspuns:

Fii o persoana sociabilă, o sa vezi cum iti faci prieteni, macar pe cei din clasa. Cat despre cei de-a 11-12 -a... nu-ti face griji ca nu sunt toti sălbatici laughing si nu au ce sa iti faca. De ce n-ai vrea sa mergi la bal? Iti faci amintirismug dar daca nu vrei, nu mergi... Nu te obliga nimeni.

| asdf2kpower a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la seriale americane la faza aia cu a11a si a12a. Ăia sunt pe treburile lor, numai de boboci nu le mai arde când vine bacul și ei n-au citit nimic laughing laughing laughing

| Kleb explică:

Pare rau ca nu pot da mai multe funde, nici nu pot acorda vot folosit deoarece nu am senior, dar cand o sa fac, promit ca va voi da la toti, sunt sigur ca ma vor ajuta sfaturile voastre big grin