| sali a întrebat:

Intre orele 22.30-01.00 am consumat aproximativ 3 de litri de bere, iar la ora 01.20 am fost testat cu aparatul etilotest din care a rezultat 0.52 alcool in aerul respirat. la ora 02.10 mi s.au recoltat probe biologice si as vrea sa stiu daca in sange imi iese peste sau sub 0.80 mg. sper ca ma puteti ajuta multumesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar iti iese pese 0.8 si foarte bine ca iti iese, poate cu un dosar penal la activ intelegi si tu ceva din legislatia rutiera