| Crazy351 a întrebat:

Salut, la EN la matematica din cauza emotiilor am subliniat raspunsul corect la un exercitiu de la subiectul 3 si nu stiu daca se poate considera semn sau nu dar mi-e foarte frica. Help

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca stai sa te stresezi aiurea pana afli rezultatul, sublinierea nu va disparea ca prin magie.Chiar nu mai ai ce face, decat sa iti pastrezi calmul si sa te panichezi abia cand afli ca situatia a luat o intorsatura negativa (ceea ce nu cred ca se va intampla). Probabil vei rade ca ti-ai facut atatea griji degeaba dupa ce afli rezultatul.Succes.

2 răspunsuri:
| Contascuns0742 a răspuns:

La matematică profesorii nu prea se uită după semne, pentru că se poate considera de către un profesor că ai vrut să faci o simplificarea, însă daca ai subliniat cred că e destul de nașpa... acum nu vreau sa te sperii dar este posibil să ți-l considere ca semn, posibil acum să treacă cu vederea dar nu știu ce să zic...

| Crazy351 explică:

Update: nu mi-au anulat lucarea si am luat 8.15 la mate si 7.2 la romana dar ce ziceti sa fac contestatie la romana tinand cont ca nu prea aveam cum sa iau sun 7.5