| Raresh777 a întrebat:

deci sunt total panicat, am dat evaluarea nationala, linistit, cu gandul ca am sa iau nota mare deoarece am facut corect dar mi-am amintit ca pe foaia de examen am subliniat Subiectul 2!
Deci am scris Subiectul 2 si dupa l-am subliniat, se considera semn, lucrarea mea poate fi anulata? Va rog, e urgent, sunt panicat si nu stiu ce sa zic!

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Salut!
O profesoara nu ti-a revizuit lucrarea pana sa o predai? Sa se uite daca n-ai semne particulare? Daca da si n-a zis nimic, stai linistit. Mie mi-a scuipat pixul pe foaia cu raspunsuri si eram lesinat de stres. laughing
Tu focuseaza-te pe matematica acum, stai linistit, trebuie sa ai mintea limpede. Gandeste-te ca cei care corecteaza isi dau seama ca sunteti doar niste copii, nu va iau ei la puricat cum va vor lua la BAC.
Respira relaxat, pune-te la somn, maine-i o noua zi in care mai poti repeta la matematica, cu toate ca-i de recomandat sa te odihnesti, iar miercuri arata-le pentru ce te-ai pregatit atata timp, o poti face! Succes! happy

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Teoretic da, practic nu. Faza asta cu semnele mi se pare penibila. Lucrarile sunt corectate in locatii confidentiale, e imposibil sa stii cine iti va corecta lucrarea.

| RKBlue a răspuns:

Treaba cu semnele e mai infricosatoare cand ti-o spune profesorul.
Am facut 2 semne din greseala si nu s-a anulat.Alti colegi au facut la fel si nici lor nu li s-a anulat.Nu sunt corectorii atat de duri incat sa anuleze lucrarile pentru astfel de semne...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că se anulează, nu te mai panica... Îmi aduci aminte de mine când am dat Bacul la mate și nu știu ce făcusem că eram foarte panicată, dar nu s-a anulat nimic...winking

| Dana1999 a răspuns:

Nu ți imagina ca va sta profesorul respectiv cu lupa pe lucrarea ta și ca imediat ce observa te va taxa. E doar in capul tau frica asta

| FolosescTpu a răspuns:

Cand am dat eu examenul am facut acelasi lucru. Nu se considera semn, stai linistit. Cei care corecteaza sunt tot oameni ca si noi, nu va mai panicati asa

| candyxxo4 a răspuns:

Si eu am manjit intr-o parte cu stilou si am vrut sa transcriu lucrarea, dar nu am fost lasata. A venit doamna directoare si inca cineva si mi-au spus sa stau linistita, nu este semn. Stai calm.