| Celentano1 a întrebat:

Salut, ma ajuta si pe mine cineva, vaa roog?
-am vazut pe facebook ca unii pun poze cu fundalul de la telefon,(exista vreo aplicatie ceva,sau se face cu alt telefon, dar nu cred asta)..va dau funda!/
Cuum se face asta? sad

3 răspunsuri:
| RalucaGabriela12 a răspuns:

Fiecare dispozitiv are un buton de screenshot. La unele telefoane, apesi constant pe butonul de blocare si pe butonul de meniu, dar la altele. de exemplu la tablete, ai acele doua patratele, "aplicatiile" sa le inchizi, si daca tii lung, face screenshot. Sper ca ti-am fost de folos thinking

| AndreeaFgm a răspuns:

Se numeste printscreen sau screenshot cum ai spus si tu poza la ecran. Depinde de ce telefon ai deoarece nu la toate telefoanele se fac in aceelasi fel. Mai exista si printscreen la windows uite cum il poti face http://www.take-a-screenshot.org/
Sper ca ai inteles si ca te-am ajutat. :*

| Celentano1 explică (pentru AndreeaFgm):

Si eu de unde sa stiu pe ce sa apaas? am Allview! merge cu o apasare luunga pe butonul de bloocare?